Înscrieri clasa pregătitoare, etapa I

Scoala Petre Ispirescu

Înscrieri clasa pregătitoare, etapa I

Petre Ispirescu - o școală, o familie, o viziune

În această perioadă preșcolarii grupelor mari din grădiniță, au vizitat școala și au desfășurat o primă activitate cu viitoarele lor doamne învățătoare. A fost o atmosferă caldă, în care tihna și buna dispoziție au fost principalele ingrediente. Curioși și dornici să dovedească cât de pregătiți sunt pentru școală, preșcolarii au răspuns prompt propunerilor de joc ale doamnelor învățătoare, IORGA GINA și OȚELEANU ELENA cadre didactice titulare ale unității, cu o vechime în unitate de aproximativ 10 ani, persoane calde și dedicate profesiei, prin mâinile cărora au trecut deja generații de copii și care de-a lungul timpului au dovedit empatie, profesionalism și multă dăruire.

Relații și înscrieri în limita locurilor disponibile la telefon: 0241.520.211 sau prin e-mail: secretariat@scoalapetreispirescu.ro
www.scoala-constanta.ro